• PIERWSZE DYPLOMY ROZDNE

• Nasza biblioteka bierze udział w akcji "Mała Książka Wielki Człowiek" Instytutu Książki . Mamy już pierwsze zwyciężczynie tej edycji, które 12,04 odebrały dyplomy oraz drobne upominki.

• WIELKANOC W NASZEJ SZKOLE

• Środa, 13 kwietnia był w naszej szkole dniem przedświątecznym. Wszyscy uczniowie w swoich klasach przygotowali wraz z nauczycielami Śniadanie Wielkanocne. Pięknie udekorowane kanapki, sałatki, słodkości i babki przyozdobiły nasze stoły. Nie zabrakło również jajek, które są jednym z najważniejszych symboli świąt wielkanocnych. Tego dnia również nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. Jury miało niełatwe zadanie, wszystkie pisanki, oklejanki zrobiły wielkie wrażenie.

Wyniki konkursu:

Kategoria I – przedszkole i zerówka

I miejsce – Róża

II miejsce – Milena

III miejsce – Szymon

Wyróżnienie:

Antoni, Amelia, Martyna

Kategoria II – klasy 1-3

I miejsce – Ewelina

II miejsce - Marcelina

III miejsce – Bartłomiej

Wyróżnienie: Martyna, Marika, Jan

Kategoria III – klasy 4-8

I miejsce – Julia

II miejsce - Dawid

III miejsce – Zofia

wiecej zdjęć w gallerii Google Zdjęcia:

KONKURS NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

• Szyjemy dla Ukrainy Emotkowe Pożeracze Smutków!

• Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Emotkowe Pożeracze Smutków. Szyjemy dla Ukrainy".

Projekt realizuje najważniejsze kompetencje uczniów: kreatywność, samodzielność, odpowiedzialność i wrażliwość, ale przede wszystkim  uczy uczniów empatii i pomocy dla innych, otwarcia serc dla dzieci uchodźców z Ukrainy, którym zostaną przekazane poduszki.

• MATEMATYKA, TO JAKIŚ KOSMOS

• 30 marca 2022 roku uczniowie klas IV–VIII podczas zajęć świętowali Dzień Matematyki. W tym roku, współpracując w małych grupach, uczniowie odpowiadali na pytania quizu Matematyka, to jakiś kosmos.

Postawiliśmy na sprawne obliczenia, posługiwanie się kalkulatorem, wykorzystywanie wzorów. Pamiętajmy, że Dzień Matematyki nie jest kierowany do wybitnie uzdolnionych dzieci. Dzień Matematyki ma pokazać wykorzystanie matematyki wszystkim uczniom.

Uczniowie chętnie brali aktywny udział w lekcji matematyki. Zajęcia kończyły się podsumowaniem punktacji drużyn, wręczeniem podziękowań od organizatorów oraz pytaniami uczestników o kolejne takie zajęcia.

Zadania przygotowała firma e-math.pl, której misją jest rozpowszechnianie miłości do matematyki nas otaczającej. Chcemy pokazać, że matematyka może być logiczna i prosta, a co za tym idzie – przyjemna! Tak jak e-math.pl wierzymy, że matematyka jest dla każdego!