• ROZPOCZYNAMY PROJEKT DLA NAJMŁODSZYCH

• Otrzymaliśmy długo wyczekiwane w ramach akcji "Mała książka wielki człowiek" wyprawki dla przedszkolaków. Wzorem ubiegłych lat w tym roku równiez realizujemy projekt, w którym zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 3 do 6 lat do biblioteki szkolnej wraz ze swoimi pociechami do wypożyczania książek.

Mała książka - wielki człowiek

• ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

• 21.10 bibliotekę pod opieką p. Joanny Hass odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Po krótkiej pogadance na temat zachowania się w bibliotece i poszanowania książek, dzieci samodzielnie wypożyczały książki.
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty, którzy na co dzień dbają o edukację i wychowanie młodego pokolenia!

Uczniowie klasy szóstej, pod czujnym okiem p. Ewy, przygotowali uroczysty apel.

Nie zabrakło dużej dawki humoru i wielu cennych rad dla wszystkich belfrów. Szóstoklasiści i przedstawiciele SU. wręczyli, wszystkim pracownikom szkoły, wrzosy i własnoręcznie wykonane podczas koła robótek ręcznych makramowe breloki.

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 12 października 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez p. Dyrektor. Pierwszaki z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki przygotowane przez rodziców i opiekuna SKO. Wszystkim pierwszakom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• JESIEŃ NA KASZUBACH 2022 KONKURS PLASTYCZNY

• 1. W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich typów szkół oraz placówek wychowania pozaszkolnego.
              2. Każdy z autorów może nadesłać najwyżej po dwie prace plastyczne, zaś limit prac wykonanych pod kierunkiem jednego nauczyciela: do 20
              3. Format prac - dowolny.
              4. Techniki plastyczne: rysunek i malarstwo (kredki, farby plakatowe, akwarele, akryle, farby olejne, pastele suche i olejne)
              5. Termin do 31. 10.2022 r. oddajemy w bibliotece szkolnej.

• MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK KL. I

• 13.10. 2022 r Uczniów klasy pierwszej odwiedziła bibliotekarka Ewa przeprowadziła pogadankę o książkach oraz przekazała dzieciom wyprawkę dla pierwszaka  Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 7 października 2022 R. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Uczniowie klasy II pod kierunkiem p. J. Pastwa przygotowali uroczystość. Pierwszaki wysłuchali wiersz Juliana Tuwima i wyruszyli w podróż do biblioteki zatrzymując się na „Stacji Tuwimowo” i po odgadnięciu zagadek oraz ułożeniu puzzli dotarli do biblioteki.