• ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W ROKU SZKOLNYM 2023_24

• W tym roku szkolnym w naszej szkole zorganizowaliśmy następujące zajęcia pozalekcyjne:

• KOŁO ROBOTYKI
        • KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH
        • KOŁO DZIENNIKARSKIE
        • SZKOLNE KOŁO SPORTOWE
        • KOŁO GRY I ZABAWY LOGICZNE w klasach I-III
        • KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

Zachęcamy do udziału w zajęciach pozalekcyjnych! Więcej informacji dostępnych na plakatach i u nauczycieli prowadzących.

KOŁO ROBOTYKI                         PIĄTEK 7.50 - 8.35

W tym roku szkolnym będziemy wykorzystywać:

Zestaw Lego Spike Prime to zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.

Zadaniem dzieci nie jest samo budowanie robotów, lecz rozwiązanie przedstawionego problemu. Kierując się wskazówkami, dzieci muszą osiągnąć przedstawiony w zadaniu cel.

Cele edukacyjne:

• rozwijanie logicznego i algorytmicznego myślenia

• rozwijanie umiejętności współpracy

• rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia

• nauka kodowania i programowania.

MINECRAFT EDUCATION to platforma do kreatywnej i pełnej emocji nauki poprzez zabawę, zgodnie z ideą STEM. Gra przygotowuje uczniów do życia w świecie pełnym nowych technologii poprzez kształtowanie kompetencji przyszłości. Wspólne wykonywanie zadań, np. w klasie, w światach (na mapach) zbudowanych z charakterystycznych klocków, jest nie tylko rozrywką, ale i rozwijaniem wielu umiejętności, takich jak współpraca, rozwiązywanie problemów czy kodowanie. Wspiera także rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych, uważanych za kluczowe na wielu stanowiskach pracy i obejmujących pracę zespołową, komunikację, zarządzanie czasem i ważną w procesie uczenia się motywację wewnętrzną. Co istotne, gra odbywa się w bezpiecznym środowisku, bo jej zasady ustalane są przez nauczycieli.

KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH    PONIEDZIAŁEK 7.50

Na zajęciach będziemy m.in szyć ręcznie i maszynowo, tworzyć makramowe ozdoby, tworzyć ozdoby bożonarodzeniowe, wielkanocne.

• ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W ROKU SZKOLNYM 2022_23

• KOŁO SZACHOWE
        • KOŁO ROBOTYKI
        • KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH
        • KOŁO DZIENNIKARSKIE
        • KOŁO TEATRALNE
        • SZKOLNE KOŁO SPORTOWE
        • KOŁO MATEMATYCZNO - FIZYCZNE
        • KOŁO GRY I ZABAWY LOGICZNE

• KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH SPRAWNE RĄCZKI

• Zajęcia odbywają się w poniedziałki godz. 14.00 do 14 45.

W roku szkolnym 2022/23 zajęcia prowadzone są w formie zajęć pozalekcyjnych i skierowane do uczennic
          i uczniów klas IV - VII zainteresowanych nauką szycia i pracami ręcznymi.
          Program zakłada realizację zainteresowań pracami ręcznymi w szerokim zakresie dając tym samym możliwość ćwiczenia zręczności manualnej
          rozwijanie samodzielnej twórczości dzieci.
          CELE OGÓLNE:
          1. Rozwijanie zainteresowań uczniów.
          2. Rozwijanie i kształtowanie uzdolnień manualnych.
          3. Kształtowanie zmysłu plastycznego, twórczego i kreatywności.
          4. Budzenie wrażliwości estetycznej, odkrywanie radości tworzenia piękna.

PROPOZYCJA TREŚCI I ZADAŃ:

• Szydełkowanie i makrama
          • Szycie ręczne.
          • Szycie maszynowe.
          • Malowanie i wypalanie na drewnie
          • Prace z papieru i materiałów recyklingowych -tworzyw sztucznych, butelek szklanych, plastikowych, kartonu, tektury i innych materiałów do ponownego wykorzystania.
          • Ozdoby bożonarodzeniowe.

Podczas zajęć będziemy również wykorzystywać sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

#LaboratoriumPrzyszłości, #LaboratoriumPrzyszlosci

• PRGROMOWANIE I ROBOTYKA  KLASA IV - VII

• Zajęcia poniedziałek godz. 7.50 do 8.35

W roku szkolnym 2022/23 zajęcia będa prowadzone z wykorzystaniem:

BECREO KITZESTAWU KONSTRUKCYJNEGO Z MIKROKONTROLEREM, CZUJNIKAMI I AKCESORIAMI.

Zestaw umożliwia realizację licznych projektów programistycznych, tworzenie przez uczniów własnych, prototypowych rozwiązań oraz:

• Rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia,
          • Uczy współpracy oraz twórczego wykorzystania technologii,
          • Wykorzystuje połączenie oprogramowania i elektroniki do rozwiązywania, praktycznych problemów z otoczenia człowieka,
          • Rozwija intuicję algorytmiczną, uczy programowania wizualnego i tekstowego
          • Uczy myślenia komputacyjnego.

Uczniowie zaprojektują i zaprogramują inteligentny dom lub miasto, stworzą profesjonalny system pomiaru czasu na zajęciach sportowych, zadbają o bezpieczeństwo na drogach czy stworzą własny system alarmowy. To jedne z wielu projektów, które uczniowie skonstruują i zaprogramują samodzielnie z zestawem BECREO kit.

Drukarki i pióra 3D

Robotow Edison