• SZKOLNY KONKURS NA SZOPKĘ  I KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
            • SZKOLNY KONKURS NA SZOPKĘ I KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

• Tradycyjnie przed świetami bożego narodzenia w naszej szkole organizowane są konkursy plastyczne.

Celem organizacji konkursuów jest:
              - powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
              - umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia;

• SZKOLNY KONKURS KOLĘD

• Grudzień w naszej szkole ma charakter świąteczny i radosny.🎄🌟14 grudnia odbył się w Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do zmagań wokalnych przystąpiło 38 uczniów. 🎶Uczestnicy po raz kolejny zaskoczyli słuchaczy, prezentując kolędy zupełnie nowe lub mało znane, zapamiętując wiele zwrotek.
          • KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

• W niedzielę 10.12.2023 r. odbył się kiermasz ozdób świątecznych, które uczniowie w ramach między przedmiotowego projektu szkolnego przygotowywali przez 3 tygodnie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku. W naszej szkole tradycyjnie od wielu lat realizujemy projekt „Kiermasz ozdób świątecznych”. Projekt realizujemy w ramach różnych przedmiotów w formie warsztatów prowadzonych przez nauczycieli.

Celem projektu było rozwinięcie zdolności manualnych oraz wyobraźni, popularyzacja rękodzieła jako intrygującej formy aktywności, pozwalającej na zdobycie nowych umiejętności, pielęgnowanie tradycji związanych z tworzeniem ozdób i dekoracji świątecznych. Same warsztaty, oprócz cennego doświadczenia i praktycznych umiejętności, dały uczestnikom poczucie spełnienia artystycznego. Miła atmosfera sprzyjała dodatkowo integracji, a wymiana doświadczeń artystycznych okazała się drogocenna.

Projekt obejmował tworzenie ozdób okolicznościowych, dekoracji świątecznych i stroików.  Podczas realizacji warsztaty obejmowały: tworzenie ozdób techniką makramy, tworzenie wianków i ozdob z szyszek i  orzechów, szycie skrzatów, malowanie drewnianych choinek i skrzatów.

Projekt pozwolił uczestnikom rozwinąć potencjał artystyczny oraz spędzić czas w radosnej i twórczej atmosferze.

Efektem końcowym naszego projektu był kiermasz podczas, którego członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod kierunkiem p. A. Studzińskiej i A. Lisakowskiej sprzedawali nasze prace na placu przed kościołem.

Dziękujemy za kupującym dobre serca i uśmiechy na twarzy! Mamy nadzieję, że nasze ozdoby pięknie udekorują Wasze domy!

Dziękujemy za pomoc i wsparcie rodzicom oraz księdzu Michałowi za duchowe wsparcie. Pani Urszuli za ciepła kawę!

Zebrane środki przeznaczymy na zakup materiałów plastycznych, sprzęt do pracowni techniczno plastycznej oraz nagrody dla uczniów. Opiekun projektu E. Plata

• Gwiôzdczi w Òsowie

• W czwartek, 7 grudnia uczniowie klasy ósmej kolędowali z Kaszubską Gwiazdką w Osówku i Osowie. Przebrani w barwne stroje kolędników (aniołów, diabła, gwiazdora, śmierć, babę, chłopa i pastuszka) wędrowali od domu do domu, składali życzenia i śpiewali kolędy.

Czuwały nad nimi nauczycielki języka kaszubskiego - p. Kasia i p. Manuela.

Bardzo dziękujemy mieszkańcom za serdeczne przyjęcie naszej grupy i każde dobre słowo. Do ùzdrzeniô za rok

• MIKOŁAJKI

• Mikołajki to dzień, który szczególnie celebrujemy w szkole! Tradycyjnie 6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci zawitał zacny i wyczekiwany gość - Święty Mikołaj.

Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości i dostarczył sporo wrażeń.

• WYZWANIE Zostań Świętym Mikołajem

• Nauczyciele naszej szkoły przyjęli wyzwanie od pracowników Urzędu Gminy w Karsinie i włączyli się do akcji #ZostańŚwiętymMikołajem. Łącznie mundurowi zebrali 440 złotych dla dzieci z Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni. Zabawa organizowana jest w ramach akcji: Zostań Świętym Mikołajem.  Cel akcji to zebranie 25 000 zł. na zakup prezentów dla dzieci z Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań.

Świąteczne chwile to czas, który nastraja nas wyjątkowym klimatem, otwiera nasze serca na potrzeby innych dając nam poczucie spełnienia dobrego uczynku. Wykorzystajmy ten czas na czynienie dobra.

My również (po nominacji) podjęliśmy wyzwanie i włączyliśmy się do akcji #ZostańŚwiętymMikołajem .

W czapkę Świętego Mikołaja udało nam się zebrać 440 zł

WYZWANIE

Wyzwanie polega na opublikowaniu zdjęcia z opisem #ZostańŚwiętymMikołajem w czapce Mikołaja oraz wpłacie dowolnej kwoty na

a następnie nominowanie organizacji/ firm/ osób, które chcą Nam pomóc w spełnieniu wszystkich dziecięcych marzeń podopiecznych Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.

Czas wykonania zadania - 48 godzin

W tytule wpłaty na zrzutce wpisz proszę "„Wyzwanie+nazwa firmy/instytucji/osoby prywatnej biorącej udział w zabawie"

Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy w Karsinie za nominację.

Nominujemy:

- OSP KSRG Leśno

- Pcpr Kościerzyna

- Szkoła Podstawowa W Męcikale

• TYDZIEŃ EDUKACJI PRAWNEJ

• 17.11. 2023 r. uczniowie klas III- VI wzięli udział w symulacji rozprawy sądowej w sali L. Szopińskiego w Kościerzynie. Wyjazd został zorganizowany w ramach Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej.

Celem tej inicjatywy jest budowanie świadomości prawnej oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku instytucji wymiaru sprawiedliwości jako przyjaznych obywatelowi. Jest to przedsięwzięcie skierowane w szczególności do młodzieży szkolnej.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się: na czym polega praca sędziów, prokuratorów, czy policjantów?; jakie są podstawowe zagadnienia z dziedziny prawa i wymiaru sprawiedliwości?