• SZKOLNE JASEŁKA 2022

• W dniu 22 grudnia 2022 roku przeżywaliśmy w naszej szkole szczególny dzień wprowadzający nas w czas Świąt Bożego Narodzenia. Cała społeczność zebrała się w Domu Kultury w Osowie by zobaczyć szkolne jasełka przygotowane przez uczniów z klasy II i III pod kierunkiem p. Marii Miloch i p. Justyny Pastwa.

Jasełka składały się z kilku aktów, które były przeplatane śpiewem kolęd.  Pokazały nam zdarzenia sprzed ponad 2000 lat. Na zakończenie obejrzeliśmy przepiękny taneczny występ  dziewcząt klas II i III.

Dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie wszyscy wrócili do szkoły, gdzie czekały na uczniów niespodzianki oraz odbyły się wigilie klasowe.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KOKNURSU WYSTRÓJ SAL

• ​​​Uczniowie i ich wychowawcy zadbali o świąteczny wystrój swoich sal lekcyjnych, uczestnicząc tym samym w szkolnym konkursie Samorządu Uczniowskiego na najładnieszy wystrój sali.​​​

Jurii oceniało: samodzielność wykonania ozdób, pomysłowość, wkład pracy, estetykę wykonania oraz oddanie atmosfery świat bożegonarodzenia.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KOKNURSU LAMPION

• Na konkurs "Lampion świąteczny" wpłynęło 14 prac przepięknch lampionów. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Prace zostały ocenione i nagrodzone.
          • Konkurs na wystrój klas

• Zaczynamy najpiękniejszy czas w roku - Adwent!
              W szkole również wiele będzie się działo...
              Na początek zapraszamy wszystkie klasy do dekoracji swoich sal i udziału w konkursie!
          • KALENDARZ ADWENTOWY 2022

• 1.12.2022 r. Adwentowy kalendarz w bibliotece szkolnej.
              Aby umilić Wam okres oczekiwania na Mikołajki, klasową Wigilię i dni wolne od nauki oraz sprawić, by ten czas minął szybko i ciekawie, przygotowaliśmy dla Was Biblioteczny kalendarz adwentowy.
          • Kreatywne Mikołajki 2022

• ​​​​Tegoroczne Mikołajki w naszej szkole odbyły sie pod hasłem "Uczymy kreatywności". Lekcje prowadzone były w  pracowniach:i gwiazdek, kartek światecznych, malowania porcelany, budowania karmików, pieczenia pierników.

Dzisiejszy dzień przyniósł wiele radości, usmiechu i zabawy. Odwiedził nas równiez Mikołaj. W szkole zapachniało piernikami. Czas oczekiwania na świeta trwa, równiez w naszej szkole.

• Święto Niepodległości

• W czwartek, 10 listopada świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa ósma w czasie uroczystego apelu przypomniała nam najważniejsze fakty i sylwetki bohaterów z tego okresu.

Następnie wspólnie przemaszerowaliśmy ulicami Osowa śpiewając pieśni patriotyczne, a w ramach akcji #szkoładohymnu o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy Hymn państwowy.Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w kolejnym biegu niepodległościowym z Wiela do Karsina. Również młodsze dzieci rywalizowały ze sobą, w trzech kategoriach biegowych.

W tym roku niecodziennie świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W ramach finału konkursu #AktywneKaszuby 11.11.22 r. pojechaliśmy do Gdańskiej Ergo Areny na #MeczKaszubski, w którym Trefl Gdańsk podjął LUK Lublin i zwyciężył wynikiem 3:0(25:17, 25:19, 25:18).

Był to wspaniały wyjazd, który dostarczył nam mnóstwo emocji i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.