• Ogłoszenie!

Zakaz wstępu do szkoły osobom postronnym!

W związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zarządzenia przedłużającego obowiązywanie na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego (stopień BRAVO) oraz trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) wprowadza się zakaz wstępu do Szkoły Podstawowej w Osowie osobom postronnym.

Zakaz trwa do odwołania.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Dyrekcji Szkoły.

• WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

• 4 maja p. Sabina Kulas i p. Ilona Brzezińska wraz z Młodzieżową Drużyną OSP w Osowie przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie cennych wskazówek z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

• MAJOWE ŚWIĘTA

• 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy 5 oraz Alan z kl. 7 pod opieką p. Sylwii zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).

Po apelu pojechaliśmy do Wiela na wspólny bieg w ramach Gminnej Majówki!

• SPOTKANIE Z MISTRZEM OLIMPIJSKIM

• 22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole mistrza olimpijskiego Patryka Dobka naszego absolwenta.

Spotkanie z brązowym medalistą olimpijskim z Tokio i absolwentem naszej szkoły Patrykiem Dobkiem w ramach projektu Uczymy się od mistrzów. Podczas swojej wizyty Patryk opowiadał m.in.  o drodze jaką pokonał  aby uzyskać sukces sportowy, omówił jak wygląda jego dzień  treningowy, zwrócił uwagę na zdrowe odżywianie.  Uczniowie zadawali pytania oraz otrzymali autograf  naszego mistrza. Następnie Patryk pzeprowadził  zajęcia ruchowe.

Dziękujemy za poświęcony czas, wiele porad i wskazówek jak zdrowo żyć i wspólny trening!