• DZIEŃ DZIECKA

• Dzień Dziecka - dzień ten jest zdecydowanie jednym z najbardziej wyczekiwanych w ciągu roku, dlatego też postanowiliśmy uczcić go najpiękniej jak tylko potrafimy!

Jesteśmy uczniami Akademii pana Kleksa!

Nigdzie dzieci nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii pana Kleksa. Skoro tak, ten fakt wykorzystaliśmy podczas tegorocznego Dnia Dziecka, aby dać uczniom szansę przekroczenia progów tego niezwykłego uniwersytetu.

Podczas dzisiejszych lekcji uczniowie:

• doskonalili umiejętność pracy w grupie;
              • ćwiczyli: redagowanie kartek pocztowych, opisów miejsca i postaci;
              • doskonalili umiejętności plastyczne na zajęciach z portretoligi i kleskografi;
              • ćwiczyli umiejętności geograficzne rozpoznając polskie miasta ze zdjęć;
              • doskonalili umiejętności pisarskie tworząc w formie wiersza przygotowali prezentację osoby Pana Kleksa;
              • konstruowali z klocków gmach uniwersytetu Pana Kleksa;
              • rozwijali talenty muzyczne przygotowując interpretację piosenek z akademii.
              • rozwijali umiejętności rywalizacji podczas zabaw ruchowych.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji, a co najważniejsze: pełen dziecięcej radości.

Więcej zdjęć w galerii.

• „Mama, tata najpiękniejsze słowa świata…”

• Dnia 27 maja swoje święto obchodzili nasi Kochani Rodzice.

Dnia 27 maja swoje święto obchodzili nasi Kochani Rodzice. Z tej wyjątkowej okazji uczniowie klas I-III, zerówka i przedszkole przygotowali krótką inscenizację składającą się z wierszy i piosenek. Na koniec dzieci wręczyły swoim najbliższym laurki i własnoręcznie zrobione prezenty. Dziękujemy rodzicom za przybycie.

• WYCIECZKA DO TORUNIA

• Dnia 11 maja 2022 r. odbyła się szkolna wycieczka do Torunia dla klas I-III.

W programie było: Żywe Muzeum Piernika, Planetarium oraz zwiedzanie Torunia. Pierwsze miejsce, jakie zwiedziliśmy to Żywe Muzeum Piernika. Uczniowie pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznali tradycję wypieku toruńskiego piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto i przy użyciu drewnianych form, wypiekli toruńskie specjały. Każdy z uczestników warsztatów mógł wybrać dowolną formę, najczęściej były to serca i zwierzęta. Następnie udaliśmy się na II piętro do Muzeum, gdzie zobaczyliśmy m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form. Drugim punktem naszej wycieczki było Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans filmowy "Astropies Łajka”. Głównym bohaterem był pies, który w zabawny sposób przedstawił nam konstelacje gwiazd na niebie. Po seansie poszliśmy na lody i zwiedzaliśmy Toruń. Pani przewodnik w niezwykle interesujący sposób opowiedziała i pokazała nam miejsca, które każdy powinien w Toruniu zwiedzić i zobaczyć były to m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik psa Filusia, rzeźba Osiołka, dom Kopernika, Krzywa Wieża, Łuk Cezara, Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, fontanna Flisaka, rzeka Wisła. Ostatnim, wyczekiwanym momentem naszej wycieczki był zakup pamiątek, pierników i wspólny posiłek. Wszyscy z uśmiechem na twarzy i pełni emocji wróciliśmy do domu.