• TUŻ PRZED FERIAMI

• DZIEŃ FILMU I POPCORNU - pod takim hasłem spędziliśmy w szkole ostatni dzień przed feriami.

Klasy wybrały film, który oglądali wraz z nauczycielami. Ponadto nauczyciele życząc uczniom aktywnego wypoczynku informowali o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2024

• Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszej szkole. Dziadkowie bowiem to wielki skarb. To oni czynią dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To im należy się szczególne podziękowanie za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Przedszkolaki dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy.​​​​​​​​​

Najmłodsze dzieci naszej szkoły zaprezentowały przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu przygotowanym przez swoich wychowawców. Spotkanie zorganizowano w Domu Kultury w Osowie. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, świadczyły o tym liczne przybycie Babć i Dziadków. Po przedstawieniu Dyrektor Domu Kultury przygotowała słodki poczęstunek przy kawie.

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE GOOGLE

• Aktywne zajęcia wychowania fizycznego

• W ramach zajęć w-f udaliśmy się na lodowisko do sąsiedniej gminy Czersk. Staramy się uatrakcyjnić nasze zajęcia wychowania fizycznego.

Po długim czasie przypomnieliśmy sobie jazdę na łyżwach. Niektórzy z nas, mimo długiej przerwy, radzili sobie wyśmienicie na lodzie.

Była to świetna okazja, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu

• VIII ORSZAK TRZECH KRÓLI 2024

• Święto Objawienia Pańskiego przez Osowo (gm. Karsin), już po raz ósmy, przemaszerował barwny pochód, któremu przewodziła Gwiazda, Trzej Królowie, Orkiestra Dęta Osowo oraz Ks. Proboszcz Michał Stępnik. Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęto wspólnym nabożeństwem przy Bożej Dziecinie i Świętej Rodzinie, do której przybyli Trzej Mędrcy ze Wschodu, aby oddać pokłon i złożyć dary.

Tłumnie zebrani w Dom Kultury w Osowie mieszkańcy Osowa i goście, obejrzeli jasełka pt. "Jezusa narodzonego wszyscy witajmy" w wykonaniu uczniów klasy czwartej i piątej pod kierunkiem p. Aliny Studzińskiej, p. Katarzyny Szczepańskiej i p. Manueli Gierszewskiej. Cudowna, świąteczna atmosfera ponownie zagościła w sercach wszystkich zgromadzonych, którzy mieli okazję z wspaniałymi aktorami do wspólnego kolędowania. Po części artystycznej poprzez zakup ciast i kawy można było wesprzeć 32. Finał WOŚP.

Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom, które przygotowały wspaniałe słodkości na ten cel.

Organizatorami tego wydarzenia edukacyjno – kulturalnego są nauczyciele i uczniowie Szkoła Podstawowa Osowo oraz Dom Kultury w Osowie. Dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi dobrej woli we wspólne przedsięwzięcie, z pewnością zyskuje ono niepowtarzalną oprawę oraz świadczy o wspaniałej współpracy lokalnej społeczności. Uroczystość ta ma przede wszystkim wymiar duchowy, ale jest również okazją do wspólnego spotkania i radosnego spędzenia świątecznego popołudnia.

WI,ECEJ ZDJĘĆ NA STRONIE DOMU KULTURY W OSOWIE