• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „RODZINNA PALMA WIELKANOCNA”

• W dniu 21.03.2024 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs „RODZINNA PALMA WIELKANOCNA”.

Celem konkursu była popularyzacja tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Świętami Wielkanocnymi, a także rozbudzenie inwencji twórczej.

Na konkurs wpłynęło 20 palm. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie prace cechowały się oryginalnością i efektywnością. Palmy wielkanocne zostały przygotowane w sposób tradycyjny. Zawierały elementy zielone, głównie bukszpan, gałązki wierzby, kolorowe kwiaty wycięte z bibuły, suszki i kolorowe wstążki.

Pod uwagę wzięto pomysł, estetykę wykonania oraz użyte materiały. Palmy oceniane były indywidualnie z uwzględnieniem kategorii do 1m i powyżej 1m.

Każda praca zasługuje na uznanie, bo każda z nich jest wyjątkowa i warta uwagi.

Komisja postanowiła wyróżnić palmy wykonane:
              w kategorii do 1 m

Jana  z kl. 0

Adrianny z kl. 0

Karoliny z kl. I

w kategorii powyżej 1 m

Bartłomieja z kl. I

Marii z kl. V

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, laureatom gratulujemy.

• Warsztaty wielkanocne

• Dnia 18.03. klasa II i III uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Chata Kaszubska - Brusy Jaglie.

Najpierw Pan Krzysztof opowiedział co nieco o wygasłych kaszubskich tradycjach wielkanocnych, a później uczniowie przystąpili do ozdabiania pisanek.

Nie obyło się bez prezentacji niektórych tradycji... (np.

oblewania wodą) oraz egzaminu końcowego, sprawdzającego zapamiętane informacje.

Bardzo dziękujemy prowadzącym i do ùzdrzeniô!

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

• 15 marca, w piątek odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 24 recytatorów.  Przez dwie godziny w sali nr 5 rozbrzmiewała poezja w najlepszym wykonaniu.  Mimo stresu, wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, prezentując swój talent recytatorski i wokalny.

Laureaci w poszczególnych kategoriach reprezentować będą szkołę w etapie gminnym konkursu, który odbędzie się 22 marca w Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali w Karsinie .

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje, a laureatom życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych etapach zmagań recytatorskich!

Prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych, recytacja:

kat. kl. I-III

1 m. – Róża , kl. II

2 m. - Marcelina , kl. III

3 m. - ex aequo Amelia (kl. II) i Bartłomiej (kl. III)

kat. kl. IV-VI

1 m. – Natalia , kl. V

kat. kl. VII – VIII

1 m. – Julia , kl. VII

2 m. – Dawid , kl. VIII

kat. poezji śpiewanej:

1 m. Patrycja , kl. V

2 m. Maria , kl. V

3 m. Martyna , kl. V.

• REKRUTACJA DO KLASY I

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osowie ogłasza nabór do klasy pierwszej od 04.03.2024 r.
              Rejon szkoły obejmuje sołectwo Osowo, Zamość oraz Dąbrowa nr 31-38.

Rodzice dzieci zameldowanych w rejonie Szkoły Podstawowej w Osowie, którzy wybrali dla swojego dziecka inną szkołę proszeni są o zgłoszenie tej informacji w szkole obwodowej.