• Dzień Niepodległości 2023

• W piątek, 11 listopada świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizując corocznie obchody Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.  Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem p  Anny Lisakowskiej przygotowali uroczysty apel.

Udział uczniów w akademii jest lekcją patriotyzmu i historii. Podczas występu przypomnieli najważniejsze fakty historii niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, i recytacjami wierszy.

Następnie wspólnie przemaszerowaliśmy ulicami Osowa śpiewając pieśni patriotyczne, a w ramach akcji #SzkołaDoHymnu o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy Hymn państwowy.

W ramach gminnych obchodów święta narodowego uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w kolejnym biegu niepodległościowym z Wiela do Karsina, w którym miejsca na podium zajęli:

Maria Bernady, Agata Śledź i Kacper Jaźwiński. Brawa dla wszystkich uczestników biegu!

Warto pamiętać, że niepodległość to nie tylko przywilej, ale również zobowiązanie. Naszym zadaniem jest pielęgnowanie dziedzictwa narodowego.

• POWIATOWE ZAWODY UNIHOKEJA

• Dnia 6.11 odbyły się zawody powiatowe w unihokeja. Gminę Karsin reprezentowała nasza szkoła.
              Po pięknej i zaciętej walce naszym dziewczynom udało się wywalczyć 6 miejsce.
              Gratulujemy drużynie!
          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 7 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ to rocznica urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a

W naszej szkole był to dzień kolorowy i wesoły. Najmłodsi jak i starsi uczniowie chętnie wcielili się w ulubionych bajkowych bohaterów.

Ten wyjątkowy dzień był również doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Klasa trzecia i piąta zwyciężyła w konkursie przygotowanym przez Samorząd Uczniowski i otrzymała vouchery na wieczór filmowy w szkole z wychowawcą

• GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW

• Nasza szkoła dołączyła do PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW", czyli lekcje, które mogą ratować życie

10 października 2023 roku w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ruszył pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie osób uczniowskich, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.

Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego.

Cele programu:

• budowanie samoświadomości i dobrostanu wśród uczniów;
              • normalizacja tematu sięgania po specjalistyczną pomoc;
              • zaopatrzenie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i wychowawców w narzędzia, dzięki którym udzielanie komuś i osobiste korzystanie z pomocy będzie prostsze;
              • profilaktyka dotycząca zachowań autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży.

www.mlodeglowy.pl