• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI to święto inności, odwagi, zabawy, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, czasem potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy.

Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti, która właśnie dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości. Dzień Kropki stał się świętem kreatywności, a opowieść Petera H. Reynoldsa inspiracją dla tysięcy dzieci i nauczycieli. Świętuje się je przede wszystkim w przedszkolach i szkołach. Zajęcia koncentrują się wokół rozwoju talentów i pracy wyobraźni, dlatego najczęściej dzieci zajmują się tworzeniem własnych dzieł sztuki lub rozwiązywaniem kreatywnych zagadek. W naszej szkole również nauczyciele zorganizowali zajęcia promujące święto.

W naszej szkole tego dnia zaroiło się od kropek, pojawiły się plakaty i wystroje klas, oraz stroje uczniów i nauczycieli.Na zajęciach uczniowie oglądali film o małej Vashti  bohaterce książki, która uwierzyła w swój talent. Następnie tworzyli własne prace. Na lekcji techniki i plastyki uczniowie tworzyli prace korzystając z pisaka 3D zakupionego w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #szkoła #innowacje

• “SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” LIDL

• NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI “SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” LIDL.

Robiąc zakupy w Lidlu, można wspierać naszą szkołę! Co trzeba zrobić?

Co trzeba zrobić?

- Zakupy za min. 50zł w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc

- Przy kasie odebrać kupon – TALENCIAKA

- Aktywować TALENCIAKA na stronie:

https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500016663 lub przynieść do wychowawcy.

Serdecznie zapraszamy do wspierania szkoły.

Zgromadzone TALENCIAKI będzie można wymieniać na atrakcyjne wyposażenie szkolne.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU

• Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczęliśmy wspólnym apelem. Pani dyrektor szkoły Sylwia Gruchała Więsierska gorąco powitała wszystkich uczniów i rodziców, a następnie przedstawiła nowych nauczycieli i zapoznała poszczególne klasy z przydziałem wychowawców i sal lekcyjnych.

Po uroczystym apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im niezbędne informacje organizacyjne jak równiez przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Za nami dwa miesiące beztroskich, wspaniałych wakacji. Nie tak łatwo pożegnać plaże, górskie ścieżki i niesamowite przygody. Pamiętajmy jednak o tym, że dobre, miłe i piękne rzeczy przydarzają się nam nie tylko w czasie wakacji, ale także mogą nas spotkać podczas roku szkolnego w naszej szkole.

Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.