• KLUB POŻERACZY KSIĄŻEK

• 07.02.2024 22:29
            • W ramach ogólnopolskiego projektu BIBLIOTEKA – DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA powołano Klub Pożeraczy Książek. Jest to program promujący czytelnictwo, aktywność i wizerunek bibliotek. Do Klubu zgłosiło się 18 uczniów klas I-III.
            • NOWOŚCI W BIBLIOTECE

• 07.02.2024 21:06
            • Doposażenie księgozbioru biblioteki w nowości wydawnicze dostosowane do wieku i potrzeb edukacyjnych dzieci przedszkolnych. Biblioteka uzyskała dofinansowanie w kwocie 1875 zł na zakup książek dla placówek wychowania przedszkolnego  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025.
            • Wieści z biblioteki

• 31.10.2023 22:04
            • Nasza biblioteka uzyskała dofinansowanie w kwocie 1500 zł + wkład własny 375 zł, łącznie 1875 zł na zakup książek dla placówek wychowania przedszkolnego (w tym oddziałów przedszkolnych w szkołach) z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025.
              W związku z powyższym, chcielibyśmy zasięgnąć Państwa opinii, propozycji zakupów książek dla dzieci w wieku 3 - 6 lat. W tym celu przygotowaliśmy formularz w którym rodzice mogą podać tytuły książek, które ich zdaniem powinny znaleźć się w naszej bibliotece. Zapraszamy do wypełnienia Formularza.
            • MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

• 25.10.2023 18:17
            • Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Projekt realizowany jest od 2018 roku przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Nasza biblioteka już od kilku lat również bierze udział w projekcie. Serdecznie zapraszamy rodziców i ich dzieci w wieku od 3 do 6 lat do samodzielnego odwiedzania naszej biblioteki.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 24.10.2023 00:48
            • 12 października 2023 r. w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dzisiejsza wizyta pierwszaków była wyjątkowa.
            • KLUB POŻERACZY KSIĄŻEK

• 12.10.2023 23:34
            • Klub Pożeraczy Książek już działa, szczególne zainteresowanie jest wśród uczniów klas I-III. Przygotowałyśmy „kartę członka Klubu”, którą otrzymuje czytelnik wraz z wypożyczoną książką. Na karcie wypisałyśmy zadania z których klubowicz wybiera jedno, po przeczytaniu książki przynosi ją do biblioteki wraz z wykonanym zadaniem.
            • BIBLIOTEKA – DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

• 12.10.2023 22:15
            • Nasza biblioteka w tym roku szkolnym realizuje projekt BIBLIOTEKA – DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA jest to ogólnopolski program dla bibliotek szkolnych.
              Jest to program promujący czytelnictwo, aktywność i wizerunek bibliotek. Opiera się na gotowych materiałach do realizacji przez cały rok szkolny.
            • TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH 2023

• 26.06.2023 20:56
            • Uczniowie klasy II wzięli udział w projekcie ogólnopolskim „Tydzień Bajek Polskich”, którego celem było promowanie bajek polskich wśród dzieci i ich rodziców.
            • ROZSTRZYGNIĘCIE KOKNURSU LAMPION

• 10.02.2023 11:07
            • Na konkurs "Lampion świąteczny" wpłynęło 14 prac przepięknch lampionów. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Prace zostały ocenione i nagrodzone.

• KALENDARZ ADWENTOWY 2022

• 28.12.2022 18:27
            • 1.12.2022 r. Adwentowy kalendarz w bibliotece szkolnej.
              Aby umilić Wam okres oczekiwania na Mikołajki, klasową Wigilię i dni wolne od nauki oraz sprawić, by ten czas minął szybko i ciekawie, przygotowaliśmy dla Was Biblioteczny kalendarz adwentowy.