• ROZPOCZYNAMY PROJEKT DLA NAJMŁODSZYCH

• 27.10.2022 00:23
          • Otrzymaliśmy długo wyczekiwane w ramach akcji "Mała książka wielki człowiek.wyprawki dla przeedszkolaków. Wzorem ubiegłych lat w tym roku równiez realizujemy projekt, w którym zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 3 do 6 lat do biblioteki szkolnej wraz ze swoimi pociechami do wypożyczania książek.
          • W trakcie pierwszej wizyty dzieci otrzymują wyprawkę małego czytelnika: książkę dla  rodziców, książkę dla dziecka i kartę czytelnika. Na karcie czytelnika podczas kolejnych wizyt dzieci zbierja naklejki za każdą wypozyczona książkę. Po zebraniu 10 naklejek dzieci otrzymują nagrodę. Celem projektu jest  popularyzacja czytelnictwa.

26.10 Bibliotekę odwiedziła cała grupa przedszkolaków pod opieką p. J. Peplińskiej, ktora została upoważniona przez rodziców do systematycznych wizyt w bibliotece. Bibliotekarka E. Plata przeprowadziła pogadankę z dziećmi o bibliotece, ozasadach wypożyczania książek. Następnie dzieci mogły samodzielnie wybrać dla siebie książeczkę do wypozyczenia. Otrzymały karty czytelnika i pierwsze naklejki oraz wyprawkę czytelnika. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w bibliotece.