• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 06.11.2022 19:26
          • 7 października 2022 R. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Uczniowie klasy II pod kierunkiem p. J. Pastwa przygotowali uroczystość. Pierwszaki wysłuchali wiersz Juliana Tuwima i wyruszyli w podróż do biblioteki zatrzymując się na „Stacji Tuwimowo” i po odgadnięciu zagadek oraz ułożeniu puzzli dotarli do biblioteki.
          • Tam starsi uczniowie zaprezentowali wiersze, a p. Justyna przeprowadziła pogadankę na temat poszanowania książek  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie,

I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa

.