• CODE WEEK 2023

• 31.10.2023 18:26
                • Od wielu lat włączamy się w akcję Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Celem inicjatywy Tygodnia Kodowania jest zachęcenie młodych ludzi do korzystania z kodowania i kariery w dziedzinie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki.

• OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

• 11.11.2023 01:05
                • VI edycja #SprzątamyDlaPolski 2023 w Szkoła Podstawowa Osowo!🍃👣🌳
                  Ogólnopolska akcja sprzątania świata
                  Inicjatywa #SprzątamyDlaPolski z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem - we wszystkich odsłonach w sumie udział wzięło już ponad milion uczestników ze wszystkich regionów w całej Polsce!
                  👉Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych.🍂🌲🌳🌿
                  Cel ten osiągany jest na dwa sposoby - finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski polega na masowej akcji sprzątania świata, tę jednak poprzedza kilkutygodniowy cykl edukacyjny skierowany do szkół i przedszkoli.
                  👉Inicjatywa ta odpowiada zatem zarówno na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, jak i na długofalowe zapotrzebowanie na budowę świadomego ekologicznie społeczeństwa.

• CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki

• 10.02.2023 12:55
                • W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 realizowany jest projekt edukacyjny  „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”. To ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III, a także skierowany do bibliotek szkolnych. To już IV edycja, której głównym mottem jest „Podróżowanie przez czytanie.”