• CODE WEEK 2023

• 31.10.2023 18:26
              • Od wielu lat włączamy się w akcję Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Celem inicjatywy Tygodnia Kodowania jest zachęcenie młodych ludzi do korzystania z kodowania i kariery w dziedzinie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki.

• W tym roku szkolnym tydzień kodowania odbył się w dn. Od 09.10 do 20.10, pod hasłem KODUJEMY I KONSTRUUJEMY.

Projekt był realizowany na zajęciach: informatyki techniki koła robotyki:

- z użyciem klocków Lego Spike Prime - Uczniowie klas V - VII zapoznali się z zestawem, poznali podstawy konstrukcji oraz zaprogramowali swoje roboty w aplikacji.

- spotkań w Minecraft - Uczniowie kl. IV-VIII poprzez zabawę w atrakcyjnym dla uczniów środowisku rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne, uczyli się rzutowania jak również kształcili wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia te sprzyjały propagowaniu nauki kodowania, programowania i konstruowania poprzez zabawę.