• TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH 2023

• 26.06.2023 20:56
          • Uczniowie klasy II wzięli udział w projekcie ogólnopolskim „Tydzień Bajek Polskich”, którego celem było promowanie bajek polskich wśród dzieci i ich rodziców.
          • Każdy poszczególny dzień tygodnia poświęcony był innej bajce: poniedziałek – Reksio, wtorek – Bolek i Lolek, środa – Pomysłowy Dobromir, czwartek – Miś Uszatek, piątek – Koziołek Matołek (bajka wybrana przez rodziców w ankiecie). Uczniowie do każdej bajki wykonywali różnego rodzaju zadania, rozwijając swoją fantazję. Stworzyliśmy klasowy kalendarz urodzin i imienin, zbudowaliśmy budę dla Reksia, wykonaliśmy bukiet dla naszych mam, gdzie napisaliśmy za co kochamy nasze mamy, pokolorowaliśmy kwiaty i wyczarowaliśmy piękne bukiety na dzień Kobiet, bawiliśmy się w Pomysłowego Dobromira szukając inspiracji na Dzień bez plecaka itp. Projekt pokazał uczniom, że warto czasami sięgnąć do czasów rodziców, dziadków, aby uświadomić sobie, że dawniej też ludzie potrafili pięknie żyć. Dzisiejsze bajki przepełnione są wieloma bodźcami i często negatywnie wpływają prawidłowo na rozwój oraz zachowanie dziecka, zaś bajki polskie, mają to do siebie, że nie pokazuje się w nich przemocy. Projekt bardzo spodobał się uczniom i często w naszej klasie słychać wspomnienia z bajek.

RELACJA FOTOGRAFICZNA