• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 28.12.2022 18:03
          • 5 Listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, najbardziej znanego producenta bajek.

• Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, była sobie szkoła, a w niej żyły bajkowe postaci… a nie, tak dawno to nie było.  Bo to dzisiaj nasza szkoła zamieniła się w magiczną krainę, pełną postaci z całego świata bajek były: księżniczki, czarownice, królewny, Pszczółka Maja, Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Bob Budowniczy, Spiderman, Żółw Franklin i wiele wiele innych.

Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Bajki i baśnie, zarówno te czytane jak i oglądane, odgrywają ważną rolęrozweselają i bawią, ale też wychowują, są źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem rozwijania wyobraźni, pamięci i bogacenia słownictwa. Dzięki nim dzieci uczą się między innymi: rozróżniać dobro od zła, koleżeństwa i przyjaźni, chęci niesienia pomocy innym.

W tym roku Dzień Postaci z Bajek został zorganizowany przez bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski. Chętni uczniowie mogli przebrać się za postać z bajki co dawało im zwolnienie z pytania. Podczas jednej z przerw wszystkie dzieci brały udział w zabawach taneczno ruchowych. Dla klas I – IV bibliotekarki przygotowały escape room, w którym dzieci zmagały się m.in. z zagadkami, szyframi i układankami dotyczącymi bohaterów i treści znanych baśni i bajek.

Ten dzień sprawił wiele radości, a jednocześnie był okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

galeria zdjęć RELACJA FILMOWA NA YOUTUBE

E.P.