• NOWOŚCI W BIBLIOTECE

• 07.02.2024 21:06
          • Doposażenie księgozbioru biblioteki w nowości wydawnicze dostosowane do wieku i potrzeb edukacyjnych dzieci przedszkolnych. Biblioteka uzyskała dofinansowanie w kwocie 1875 zł na zakup książek dla placówek wychowania przedszkolnego  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025.
          • Głównym celem projektu jest wyposażenie biblioteki i realizację działań promujących czytelnictwo. Doposażenie księgozbioru biblioteki w nowości wydawnicze dostosowane do wieku i potrzeb edukacyjnych dzieci przedszkolnych. Promowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci. Uzmysłowienie dzieciom i rodzicom korzyści płynacych z czytania.

Dzięki pozyskanym środkom  zakupiono 119 nowości wydawniczych, które  uatrakcyjniły księgozbiór biblioteki szkolnej.  Wśród zakupionych należy wymienić ciekawe i kolorowe opowiadania i bajki dla dzieci, książki terapeutyczne oraz przygodowe, książki z wierszykami i rymowankami, książki encyklopedyczne. Zakupiono książki dla dzieci z niepełnosprawnościami: książki obrazkowe, z dużą czcionką, logopedyczne.
            Grupa przedszkolna miała możliwość zapoznania się z nowymi pozycjami książkowymi, które zostały wyeksponowane na "Półce nowości". Zorganizowano wraz z nauczycielką przedszkola cotygodniowe "spotkania w bibliotece", podczas których uczniowie wybierają i wypożyczają książki.