• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 24.10.2023 00:48
          • 12 października 2023 r. w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dzisiejsza wizyta pierwszaków była wyjątkowa.
          • Uczniowie z klasy III pod kierunkiem p. Justyny Pastwa przygotowali inscenizację wiersza „Kaczka dziwaczka” Jana Brzechwy. Uczniowie otrzymali garść informacji na temat wypożyczania książek oraz jak dbać o wypożyczone książki. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali karty czytelnika oraz zakładki do książek.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania! Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
            który puste życie napełnia światłem,
            a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński